Sweet and Chilli Saturdays


Sweet and Chilli

V listopadu 2018 jsme spustili nový projekt Sweet and Chilli Saturdays pro děti - sobotní senzační den s angličtinou u nás doma. Naším plánem byla jedna sobota v měsíci.

Navrhli jsme rozdělení věkové hranice a úrovně angličtiny dětí a vzešli nám z toho tři skupiny. Holky 10+, kluci 10+, holky a kluci 6+. Rozdělení starších dětí na kluky a holky se ukázalo být opravdu dobrým tahem, protože zrovna v tomto věku mají děti odlišné zájmy, stydí se před sebou a my tak můžeme pracovat v angličtině na tématech, která zajímají chlapce – fotbal, minecraft atd.

Dívky naopak baví zpívat písničky nebo vytvářet make-up.

U malých dětí je naopak vítáno, že jsou ve skupině společně, protože se rády předvádí mezi sebou. A protože jsme nevěděli, která věková skupina bude mít o angličtinu 1x měsíčně nejvíce zájem, vyhlásili jsme tři termíny pro všechny skupiny a čekali jsme na reakci dětí a rodičů.

No a co se nestalo?

Z 300 rodičů, kteří k nám dávají na angličtinu své děti do ročních navazujících programů, se jich okamžitě 30 přihlásilo! Vznikly skupinky 10-12 báječných kluků a holek, kteří se angličtinou baví! Pro nás to byla obrovská radost a také obrovská zodpovědnost! Od podzimu tedy fičíme každý měsíc.

Je to prostě paráda! Umožňuje nám to s dětmi prožít angličtinu úplně jiným způsobem, než na jaký jsou zvyklé ve škole. Výhodou pro ně je přátelské domácí prostředí, kde se nestydí mluvit a přirozeně se projevovat. K "výuce“ využíváme spoustu pomůcek známých z běžného života, obrázků a společenských her. Internet a projektor máme neustále po ruce, hovoříme přes Skype, vytváříme flashcards nebo Google home. Nejoblíbenější částí soboty je vaření a pečení v angličtině, tvorba i kreslení vlastních pohádek nebo hry na zahradě a v lese, který máme přímo za domem! A kdo se Vašim dětem věnuje? Kromě Šárky s Honzou, kteří vše organizačně zajišťují to jsou báječní lektoři, kteří mají zájem a chuť s dětmi pracovat! Naši lektoři - studenti, které jsme si "vychovali" od školky a kteří jsou nyní na gymnáziu nebo vysoké škole. Mladí lidé aktivně předávají dětem své znalosti, inspirují je a nenásilně vtahují do hry nebo příběhu. Nikdo z účastníků Sweet and Chilli Saturdays tak nemá pocit, že se vlastně učí a 6 hodin angličtiny vždy uteče jako voda.

ANO - 6 hodin angličtiny s bezva partou kamarádů!

Sweet and Chilli Saturdays jsou v letošním roce novinkou v nabídce výuky angličtiny Atlanta Akademie. S lektory ladíme metodiky a sbíráme zkušenosti. Mapujeme, co děti baví a jaká témata je baví a jak se posouvají dále v angličtině. Vše natáčíme, nahráváme a fotíme. Rodičům po každém víkendu posíláme fotky a videa.

Spojte se: