EFEKT SNĚHOVÉ KOULE


EFEKT SNĚHOVÉ KOULE

Znáte to? Jasně! Neznáte? Nevadí. Já tím jednoduše popisuju našich šest jednoduchých kroků k dlouhodobému a celoživotnímu vzdělávání. V mém případě tedy v angličtině, ale použít se to dá na jakoukoli výuku.

Popišme si jednotlivé kroky ATLANTY AKADEMIE: SPEAK AND INSPIRE, které pomohou Vašim dětem angličtinu milovat a přirozeně ji využívat ve svém životě.

Krok 1 – SUPERHEROES

Programy pro děti v tomto věku máme připravené na dva roky. Nejlépe je vystihuje slovo SING - ZPÍVAT. V tomto věku se děti nejlépe učí pomocí zpěvu, nasloucháním, opakováním, znají nazpaměť písničky, přesně tak, jak jim rodiče v postýlkách zpívají ty české. Tak jednoduché a tak prosté. Přesně jako jsme my kdysi poslouchali z rádií slovenštinu. Pasivně ji umíme, aktivně ale nemluvíme. Naše děti ji už bohužel nerozeznají ani od angličtiny. Proč? Protože ji mají kolem sebe strašně málo. A je to škoda. Stačí ji jen poslouchat, pravidelně k ní mít přístup. Tak jako k angličtině. A pokud mají Vaše děti s námi možnost si tu angličtinu ještě prožít a slyšet ji v britské, americké i australské výslovnosti díky softwaru GENKI ENGLISH, který můžete mít i doma, pak Vaše děti mají k angličtině neomezený přístup a jednou ji začnou i neomezeně používat. Jupí!

Krok 2 - ROCKSTARS

A sněhová koule se nám trochu zvětšuje. Programy pro rockové hvězdy probíhají na základních školách pro děti od 1 do 5. tříd. A tady už se to rozjíždí! Nejlépe je vystihuje slovo SPEAK - MLUVIT. V prvních třídách stále užíváme naší metodiku, ve druhých třídách se již prokousáváme čtením a od třetích tříd se už děti připravují mimo jiné ke Cambridge zkouškám do Prahy, kam již 10 let jezdíme. Do hodin nosíme hry a pomůcky a také doháníme znalosti, ve kterých je vidět, že děti plavou. Sněhová koule tu opravdu nabírá na obrátkách, a pokud se propojí s víkendovou angličtinou 1x měsíčně u nás doma na Sweet and Chilli Saturdaynebo i s letními tábory, slovo mluvit je již opravdu na místě!

Krok 3 - REBELS

No a tady už se kutálíme s koulí z kopce! Studenti 6.-9.tříd ZŠ. Nejlépe je vystihuje slovo SHINE - ZÁŘIT. Udržet pozornost dětí, aby stále chodily rády a chtěly se vzdělávat, tvořit a mluvit o zajímavých tématech a zároveň se připravovat k vyšším stupňům Cambridge zkoušek je opravdu už pro otrlé rebely. A můžu vám říci, že to stojí za to. V tom nejpozitivnějším slova smyslu. Když sedí a studují, když vytvoří myšlenkovou mapu o Václavu Havlovi, Albertu Einsteinovi nebo Van Goghovi, chce se mi je obejmout. A přitom vím, že nemůžu, protože teenageři jsou v tomto období opravdu řekněme nevyzpytatelní. Nu což, někdy to přeženu a obejmu je stejně. Nebo je pozvu na kafe. Jsou prostě fajn a já jejich rebelství fandím.

Krok 4 - AVENGERS

Hrdinové. Studenti středních škol a gymnázií, kteří mají život před sebou, zkouší podnikat, mají své sny, vysněné vysoké školy, touží cestovat, plynně mluvit, uvědomují si, co v životě chtějí, nebo absolutně vůbec nevědí, co se sebou. A tahle skupina mě fakt baví! Můžu jim předávat, co jsem se sama kde naučila, co jsem si přečetla, jaká videa a zajímavé projekty se ve světě tvoří, jak mohou poznávat sami sebe! Vyzkoušet si vše mohou na Coach and Create Days. Všechno to zkoušet aplikovat do svého života a zároveň se zdokonalovat v jazyce jen tak mimochodem. A pak, jen tak mimochodem, vycestovat a jejich představy a plány se najednou začnou měnit v realitu. Nejlépe je vystihuje slovo IMAGINE - PŘEDSTAVOVAT SI.

Krok 5 - SPEAKERS

A naši řečníci. Dospělí, rodiče, vysokoškoláci. Nadšenci angličtiny, kteří chtějí mluvit, zdokonalovat se, být v pohodě, dozvídat se stále nové věci a implementovat je do svého života, bez tlaku certifikátů a zkoušek. S radostí, že pro sebe mohou a chtějí něco udělat a rozšířit si své obzory, svůj osobní rozvoj a odpočinout si třeba i na Coffee and Cookie Days, uvařit si v angličtině nebo se chtít inspirovat. Chtějí prostě mluvit, užívat si to a mít z angličtiny a ze sebe radost. Nejlépe je vystihuje slovo IMPRESS - zapůsobit.

Krok 6 - LEADERS

Vůdci. Učitelé, ředitelé. A ti už vědí, co chtějí. Pro ně je výstižné slovo INSPIRE - INSPIROVAT. Pro ně už můžu udělat jen to, že se společně budeme učit od těch nejlepších spíkrů a lídrů na světě. A to je bomba! To mě fakt baví. Učit se podle jejich knih a videí, zjednodušit je rozdělením do jednotlivých kroků, povídat si o tom a pak rozebrat, co z toho můžeme použít v našich životech, v naší práci. Jak být lepším šéfem, tátou, manželem, kamarádem, učitelem, jak mohou obohatit angličtinu ve školách novými metodami v Connect and Combine Days. No a lídrům se potom narodí děti - malá sněhová koulička, která se postupem času opět začne nabalovat a vše začíná od znova.

Mít celoživotní vzdělávání ve svých rukou je ten nejlepší dar, který sobě i svým dětem můžeme dát. Nebo darovat?

Spojte se: