BUĎ JDETE VPŘED - ASPOŇ SE DRŽÍTE VPŘEDU - ZAOSTÁVÁTE


BUĎ JDETE VPŘED

Název tohoto článku někoho rozesměje, někoho pobaví, někdo se zamyslí a někdo ho třeba odsoudí hned. A já ho celý napasuju na angličtinu a rozvoj dětí, učitelů, rodičů i dospělých.

Děláme angličtinu už 17 let. Každý den. Učíme druhé, vzděláváme se my, vymýšlíme, jak věci vysvětlit, jak je prožít, jak si je zapamatovat, jak se do angličtiny zamilovat a už ji nepustit. Nikdy.

Nikdy? Ano, nikdy. Proč? Protože se díky ní neučíte jen další cizí jazyk, ale můžete se dostat k většině know - how lidstva. Co to přesně znamená? Napíšu to tedy ještě přesněji, lépe řečeno, budu citovat:

"ANGLIČTINA NENÍ JEN CIZÍ JAZYK, JE TO NÁSTROJ PRO UCHOPENÍ VĚTŠINY KNOW-HOW LIDSTVA."

(Pavel Šíma - Na plné koule)

Když jsem tuhle větu viděla poprvé, úplně to ve mě bouchlo! Jasně. To je ono. Vždycky jsem věděla, že nedělám svojí práci kvůli tomu, abych někoho jen naučila gramatiku nebo mluvit. Vždycky tam byl ten podtext toho, co všechno díky ní mohu objevit a co mohu předat ostatním. V čem je mohu inspirovat. A co ze světa dospělých a jejich moudrosti mohu vzít a přetavit do jednodušší formy pro děti.

Aby se spojil život venku za branami školy a život uvnitř školy.

Nikdy jsem neměla ambice být jazyková škola. Mít svojí budovu, kam za námi budou děti i dospělí docházet a budeme se soustředit na zkoušky, certifikáty a hromadu lektorů a každý rok lektory měnit podle toho, kdo zrovna má o práci zájem.

Když si vzpomenu na naše začátky, v roce 2002, začínali jsme jako franšíza, Jazyková škola AVIS HRADEC. Koupili jsme si licenci, měli jsme dostat tříletou podporu a zaplatit 120 000 Kč majitelům, Jazykové školy AVIS PRAHA. První rok jsme měli 260 dětí, a 0 lektorů. Druhý rok jsme měli 580 dětí a 5 lektorů a rodiče nám volali, ptali se na děti a my jsme o nich nevěděli, jak přesně se jim daří. Jazykovou školu jsem od prvního roku ani neviděla, podpora nebyla žádná.

Naštěstí jsem si přivezla dva kufry věcí z Ameriky a moji rodiče, bráchové a příbuzenstvo po nocích vybarvovali a laminovali obrázky a já sepisovala metodiku. Se vším nadšením, které jsem v sobě měla. Tato metodika se stala základním kamenem dnešní ATLANTY SPEAK, první části ATLANTA AKADEMIE.

Dnes, po 17 letech, se podle ní s mírnými úpravami učí naši Superhrdinové. A i když jsme přidali úžasnou interaktivní metodiku GENKI ENGLISH, která je super i na celoroční domácí přípravu Vašich dětí, nikdy mě nenapadlo úplně opustit tu naší. Protože funguje! Děti ji milují a já přesně vím, kam je každý rok mohu posunout.

Byl to krok vpřed opustit po třech letech franšízu a nabírání lektorů a stáhnutí 600 dětí na 350? Za mě ano.

Každý rok, přesně 17 let, nám "rukama" projde 320 dětí, kteří s námi dlouhodobě pokračují a díky nim jsme mohli vytvořit dvanáctiletou navazující metodiku ve školkách a školách, mohli jsme být součástí škol a docházet za nimi, tvořit nové a nové metodiky, propojit výsledky s Cambridge zkouškami, i když to není náš primární cíl.

Naším cílem v ATLANTA SPEAK je vidět děti zpívat, mluvit a zářit v angličtině. Pomáhat jim uspět ve škole, vidět v nich superhrdiny, rockové hvězdy i rebely. Prožívat s nimi tábory, jejich první lásky, úspěchy i neúspěchy. Otevřít svět pro bilingvní děti.

DRŽÍME SE VPŘEDU A NECHCEME ZAOSTÁVAT

Proto dalším krokem ATLANTY SPEAK je založení její druhé, mnohem mladší části - ATLANTY INSPIRE.

Nejen Vaše děti, ale i učitelé se budou moci zdokonalovat ve své práci. Pomůžeme jim nadchnout se a inspirovat sebe a třeba i celý svět.

A o tom zase někdy příště.

Spojte se: